niedziela, 23 kwietnia 2017


Parafia
Miłosierdzia Bożego
ul. Generała Andersa 25
43-100 Tychy
Tel. (32) 7800915

Profil parafii na Facebook'u

Ogłoszenia parafialne

14.06.2009 - 21.06.2009 | 21.06.2009 - 28.06.2009

Komentarz:

      Podobnie jak z małego ziarnka gorczycy wyrasta wielki krzew, tak każde nawet niewielkie dobro jest zachętą do jego powtarzania i pomnażania. Jezus zachęca nas dzisiaj do włączenia się w budowanie królestwa niebieskiego.
      W modlitwie pamiętajmy też o wiernych z parafii p.w. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Bojszowach Nowych, gdzie Ksiądz Proboszcz głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła.
      Nasza dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.NIEDZIELA (14 czerwca) - 11 Niedziela Zwykła.

- O godz. 16.15 Nabożeństwo eucharystyczne oktawy Bożego Ciała - serdecznie zapraszamy.

PONIEDZIAŁEK (15 czerwca) - Wspomnienie bł. Jolanty, zak.

- Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy odprawiali nabożeństwa eucharystyczne. W tym roku nie idziemy z procesją wokół kościoła, gdyż rozpoczęliśmy prace przy budowie ostatniego odcinka kanalizacji deszczowej przy naszym kościele.

WTOREK (16 czerwca) - Dzień powszedni.

- O godz. 7.00 Msza święta dziękczynna za dar osoby Sługi Bożego Jana Pawła II.
- O godz. 19.00 spotkanie "Kręgu biblijnego".

ŚRODA (17 czerwca) - Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

- Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej dla dzieci przed wakacjami.
- O godz. 19.00 modlitwy przed Najświętszym Sakramentem (w związku z tym nie będzie nabożeństwa eucharystycznego po Mszy świętej wieczornej)

CZWARTEK (18 czerwca) - Dzień powszedni.

- O godz. 9.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Na Mszę świętą zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, katechetów a także rodziców i dziadków.
- Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych.

PIĄTEK (19 czerwca) - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- W związku z uroczystością nie obowiązuje post piątkowy.
- Od godz. 10.00 - 17.50 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji o godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia i zaśpiewamy Godzinki o męce Pańskiej.
- O godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej.
- O godz. 17.30 Nabożeństwo do NSPJ z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.
- O godz. 18.00 Msza święta młodzieżowa. Zapraszamy całą młodzież naszej parafii, także tegorocznych bierzmowańców. Po Mszy świętej zostaną wręczone pamiątki bierzmowania.

SOBOTA (20 czerwca) - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

- Od godz. 8.00 odwiedziny chorych dla rejonu 3 soboty miesiąca.

NIEDZIELA (21 czerwca) - 12 Niedziela Zwykła.- W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne, które nasi kapłani odprawią w czasie urlopów
- Rodzicom wysyłającym dzieci na letnie obozy i kolonie przypominamy, aby do organizatorów dostarczyć pismo z prośbą o umożliwienie dzieciom praktyk religijnych. Wzór takiego pisma jest umieszczony w gablotce parafialnej.
- Serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy: mieszkańcom ul. Arctowskiego, ul. Budowlanych, ul. Asnyka, Legionowi Maryi. "Bóg zapłać" za posprzątanie kościoła i obejścia. Bóg zapłać" policji za zabezpieczenie trasy procesji, dzieciom za sypanie kwiatów, paniom w śląskich strojach, górnikom, szafarzom Najświętszej Eucharystii, panu organiście. "Bóg zapłać" za udekorowanie okien na trasie procesji oraz za ofiary na kwiaty.
- Od poniedziałku wznawiamy prace przy fugowaniu klinkierowych ścian wewnątrz kościoła i czyszczeniu klinkieru. Parafian zapraszamy do pomocy. W tym tygodniu rozpoczniemy też prace wykończeniowe przy kaplicy Najświętszego Sakramentu (najpierw zostaną zamontowane drewniane elementy stropu kaplicy).
- Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego (do tego numeru dołączony jest film DVD o bł. Emilu Szramku, który kiedyś był wikarym w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach). Jest także nasza parafialna gazetka.
- "Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary.


Ostatnio dodane: Terminy spotkań dla "bierzmowańców" | Bierzmowanie dorosłych

.:: Home ::.

Copyright 2005 by Tomy